Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz w galerii:

Piosenki na podstawie tych z k...

Piosenki Świata Dysku...

Terry Pratchett w sądzie?

2011-10-27 10:52:26

Jak donosi brytyjski dziennik The Telegraph, sir Terry Pratchett złożył pozew sądowy dla Paul Bamborough z Camel Productions w sprawie praw do nakręcenia Morta. Nie wiadomo kiedy prawa te zostały wykupione, ani jak brzmiały warunki licencji. Jednakże według Terrego Pratchetta prawa te już wygasły, a film w dalszym ciągu nie został ukończony lub w ogóle nakręcony. Odbiera to możliwość stworzenia takiego filmu innym producentom. Sprawa może rozstrzygnąć się w sądzie, jednakże na tym etapie mówi się jeszcze o negocjacjach.

Terry Pratchett


Do tej pory filmy takie jak Kolor Magii, Wiedźmikołaj i Piekło Pocztowe zostały nakręcone przez Sky One. Camel Productions nie jest wprawdzie pierwszym, odmiennym od Sky One producentem zainteresowanym prawami do książek Terrego Pratchetta, jednakże do chwili obecnej jedyne filmy jakie zostały ukończone, są wynikiem pracy właśnie tej telewizji.

Pozostaje nam mieć ogromną nadzieję, że sprawa wyjaśni się szybko i prawa do Morta zostaną sensownie wykorzystane do stworzenia filmu opartego na czwartej powieści ze Świata Dysku.

źródło

Zobacz powiązane książki: Mort

Autor: Grace