Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Restauracja A'Tuin Coffee & Dinner

2012-02-03 17:26:32

żółw
Pamiętacie to uczucie kiedy po przeczytaniu dobrej książki jest wam tak dobrze, jak po wyśmienitym obiedzie w niedzielne popołudnie? Kiedy każda następna strona smakuje jeszcze lepiej niż poprzednia? Kolejny rozdział staje się pożywieniem dla ducha, łechcącym podniebienie prawdziwego smakosza literatury. Raj nieprawdaż?

A co gdyby podczas czytania zadbano również o wasze cielesne potrzeby? Gdyby zaserwowano wam kąski równie smakowite jak przeczytana książka? Nierealne marzenie?
Nie do końca.
W Sofii, na pierwszym piętrze ichniejszego centrum handlowego, o wdzięcznej nazwie The Mall (tak, mają wyobraźnię), znajduje się miejsce jakich na świecie wielu nie znajdziecie – A'Tuin coffee & diner. Jeśli nazwa brzmi znajomo to jest to miejsce zdecydowanie dla was. Ale po kolei.

Ideą powstania tego magicznego zakątka, inspirowanego prozą Pratchetta, było zebranie wszystkiego co dobre (i legalne) na ziemi; pysznego jedzenia, zacnych trunków i wyśmienitej literatury. A'Tuin nie miał być idealnym przeniesieniem jednej z dyskowych knajp do Świata Kuli. Zamiarem projektantów było nadanie temu miejscu wyjątkowości, wypełnienie go motywami znanymi z książek Sir Terego Pratchetta i połączenie ich w ciąg, który bywalec tego miejsca może dowolnie korygować, prowadzić i na niego wpływać.

W restauracji oprócz tradycyjnych stolików zaaranżowano kilka boxów tematycznych, w sam raz do spotkania w kameralnym towarzystwie. Jak przystało na lokal poświęcony miłośnikom literatury, nie brakuje tu także książek i czasopism, które uprzyjemnią czas spędzony nad kawą, w całkowitym odcięciu od tętniącego życiem centrum handlowego, tuż za drzwiami A'Tuina. Oprócz tego znajdziemy też tam galerię dla artystów i fotografików którzy mogą prezentować swoje dzieła i wspomnienia z fantastycznych podroży.

Jednak nie tylko literaturą stoi dobra restauracja dla książkolubów. Przez literackie wycieczki pozwala się przebijać doskonały wybór win, kaw i herbat z całego świata. Menu restauracji jest mieszanką kuchni wielu kultur. Znajdziemy ta zarówno dania wegetariańskie, mięsne jak i ekskluzywna kuchnię dla smakoszy. Coś da siebie znajdą więc zajadli wielbiciele kiełków, zup, dipów, mięs, ryb i warzyw w każdej postaci. Dla wielbicieli Bułgarii znajdzie się również tradycyjna kuchnia z tych okolic.

Jednym słowem miejsce w sam raz by zapomnieć o całym świecie nad filiżanka orientalnej herbaty i ukochaną książką Pratchetta. Oby więcej centrów handlowych
podchwyciło pomysł i cieszyło nas takimi wyjątkowymi zakątkami. Wszak kto na grzbiecie olbrzymiego żółwia nie chciałby podróżować przez krainy pełne książek, pysznych potraw i wytwornych napitków.
Jeśli kiedyś zdarzy się wam być w Bułgarii nie omieszkajcie wstąpić do tej magicznej restauracji.
wnętrze A'Tuina


źródło

Zobacz powiązane książki: Kolor magii

Autor: Marek Sobczak