Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Wincancton zobowiązuje

2012-06-28 19:43:47

Mam nadzieję, że jako zdeklarowani wspieracze sir Terry'ego i fani jego twórczości pamiętacie miasteczko Wincanton, ktore ok kilku lat jest tzw. bliźniakiem dyskowego Ankh-Morpork? Co jakiś czas dzieją się tam fajne rzeczy związane ze Światem Dysku. Miasto postanowiło zrobić coś więcej dla samych mieszkańców a przy okazji dla fanów Świata Dysku i chce sięgnąć po pieniążki na rozwój magicznego handlu. O ich planach przeczytacie w poniższym artykuliku, a co z tego wszystkiego wyniknie okaże się w lipcu. Miejmy nadzieję, że oczarują szacownych sędziów - przydzielaczy i miasto będzie rozwijało swoją dyskową stronę na chwałę Świata Dysku oraz ku uciesze fanów. Trzymamy kciuki za Wincanton!

Wincanton odwołuje się do swoich powiązań ze Światem Dysku Terry'ego Pratchetta aby uzyskac 100.000 £ z funduszu imienia Mary Portas.Zespół handlowców prowadzących kampanie na rzecz wskrzeszenia handlu na głównej ulicy Wincanton ma nadzieję rzucić zaklęcie na sędziów aby zapewnić sobie 100.000£ grantu. Wincanton jest jednym z 371 rejonów walczących o rządową dotację przeznaczoną na pomoc upadającym sklepom. Miasto nie załapało się na pieniądze z pierwszej tury, ale na mocy regulaminu, kolejne 15 rejonow może skorzystać z dofinansowania w drugiej turze.

Ruszyła druga transza, w której Wincanton zwraca się do świata magii aby być pewnym, że zaktualizowana oferta wyróżni ich z tłumu. Wykorzystując powiazanie z książkami Terry'ego Pratchetta. Miasto jest siedzibą Discworld Emporium, oficjalnego sprzedawcy produktów związanych z serią Świata Dysku. Jest to także miasto tzw. bliźniacze do książkowego, dyskowego Ankh-Morpork i w ciągu roku przyciąga wielu ludzi z ogromnej armii fanow sir Terry'ego Pratchetta. Katie Petre-Mears, przedsiębiorca, która prowadzi zespół odnowy Wincanton powiedziała: "Chcielibyśmy przywrócić mistyczny i magiczny charakter miasta, żadne inne miasto w południowym Somerset tego nie robi, więc może nam to nadać prawdziwą tożsamość. Świat Dysku to bardzo ważna część naszego miasta i dzięki temu chcemy uzyskać unikalność i ekscentryczność." Jednym z rozważanych pomysłów jest otwarcie magicznego sklepu na miejscu dawnego sklepu Alldays, który zespół ma nadzieję zmienić w dom towarowy dla lokalnego biznesu. Członek miejskiego zespołu odnowy oraz radny okręgu południowego Somerset, David Norris powiedział, że "Discworld Emporium, prowadzone przez Bernarda Pearsona, to 'ośrodek wspaniałości' w mieście. The Independent napisało o nas 'Miasto targowe bez targu', które jest 'bliźniaczo połączone z nieistniejącym miejscem' planujemy zmienić część pierwszą w oparciu o tę drugą.

Wincanton posiada ogromny, niewykorzystany potencjał, którego planujemy użyć a Discworld Emporium jest częścią tego planu. Bernard Pearson powiedział "żadne inne miasto nie jest bliźniakiem mistycznego miejsca, miliony fanów Świata Dysku z całego świata wiedzą o naszym małym mieście i wiedzą, że nazywa się Wincanton. Wiele możemy zrobić żeby pomóc i będziemy wspierać ofertę miasta jak tylko potrafimy."

Zespól miejski nadaje ostateczny szlif uakualnionej ofercie przed ponownym jej złożeniem w sobotę, która jest terminem ostatecznym. W lipcu zostaną ogłoszone wyniki co do pieniędzy przeznaczonych dla tych 15 rejonów.

D. Norris powiedział "Poprzednio wszystko zbiegło się zbyt szybko przed pierwszym terminem, teraz mieliśmy więcej czasu przed złozeniem oferty, na tyle aby upewnić się, że jest wystarczająco mocna."

źródło

Zobacz powiązane książki: Kolor magii

Autor: Nanny_Ogg