Zobacz więcej z kategorii: otoczenie świata dysku

Pratchett scenarzystą najnowszego Tomb Raidera.

2012-08-09 09:23:07

Odpowiadam – bardzo wiele. Jednak nie Terry Pratchett, a jego córka Rhianna.

W połowie lipca w Redwood, producenci mającej się ukazać w 2013 roku najnowszej odsłony przygód najsłynniejsze pani archeolog w świecie gier video, ogłosili, że głównym scenarzystą nadchodzącej części tej kultowej serii będzie córka Terrego - Rhianna.

Rhianna Pratchett – main writer of new Tomb Raider
Urodzona w Anglii Rhianna zajmuje się pisaniem scenariuszy do gier video od ponad 14 lat (zważywszy, że nie skończyła jeszcze 35 lat, można powiedzieć, że zajmuje się tym prawie pół swojego życia). Początkowo pracując jako dziennikarka zajmująca się grami, szybko rozwinęła swoje umiejętności, które zasilone niegasnącą pasją, pozwoliły sprawdzić się jej jako scenarzysta gier komputerowych i autor dialogów.
Rhianna pracuje nad narracją w naszej produkcji od samego początku – powiedział Darrell Gallagher, szef Crystal Dynamics – Wniosła do postaci Lary zupełnie nową perspektywę, która pozwoliła odkryć nowe pokłady czynników składających się na bohaterkę, jaką wszyscy znamy z poprzednich produkcji. Dzięki Rhiannie nabrała ona głębi i wiarygodności, stając się postacią, która zachwyci współczesnych graczy.

Sama Rhianna z wielkim entuzjazmem pochodzi do projektu:
Dorastałam grając w Tomb Raider, odkrywając sekrety świata i odnajdując ukryte w nim skarby. Żyłam i umierałam jako Lara Croft, jednak nic nie było dla mnie równie dużym wyzwaniem, jak napisanie najnowszej części jej przygód, nadanie jej zupełnie nowego charakteru.
Rzadko mamy okazję stworzyć od nowa legendę, nadać jej zupełnie nieznanej dotąd głębi. Wzięcie w moje „narracyjne ręce” losów Panny Croft, jest szansą, jaką dostaje się tylko raz w życiu. Wróciłam do samych korzeni bohaterek gier video i starałam się odkryć jak stworzyć kultowy charakter, głęboko wpływający na świadomość graczy, stanowiący wzór aż do dnia dzisiejszego.


Rhianna w swojej karierze otrzymała wiele nagród i nominacji, w tym Nominację do nagrody BAFTA za Fabułę i Postać w Grach Video oraz Nagrodę Gildii Pisarzy Wielkiej Brytanii za Najlepszy Scenariusz Gry Video. Taki dorobek oraz talent literacki, który Rhianna najwyraźniej odziedziczyła po ojcu, pozwalają mieć niemal pewność, że najnowszy Tomb Raider będzie historią niezapomnianą i zupełnie inną od tych, które poznaliśmy do tej pory. Pozostaje więc tylko cierpliwie czekać do marca 2013 roku, kiedy to przewidziana jest premiera gry.
New Tomb Raider Logo

Autor: Marek Sobczak