Zobacz więcej z kategorii: fan klub

Co nieco o Guards! Guards! na planszy

2012-11-06 20:48:37

Gra Guards! Guards! początkowo wydawana przez Z-man games, obecnie przez Backspindle, prezentowana była przez nas na Krakonie i Duchociastnym Zlocie. Niewielu było odważnych by jej spróbować. Zapewne niektórych odstrasza blisko 20 stron zasad. Gra była jednak prezentowana na Targach Gier w Essen. Poniżej znajdziecie prezentację.
Tematem gry jest nie tyle książka Straż! Straż!, co samo Ankh-Morpork i Octavo. Sytuacja przedstawiona fabularnie wygląda następująco:
Z Biblioteki zniknęło 8 zaklęć z Octavo. Sprawcy są nieznani, jednakże wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne mogą być zaklęcia w niepowołanych rękach (tu uznane każde inne niż magiczne). Mimo wszelkich niechęci do magii, do akcji poszukiwawczej włącza się straż, oraz członkowie czterech gildii: Alchemicy, Skrytobójcy, Błazny i Złodzieje. Zadaniem każdego z graczy jest odnalezienie i dostarczenie na Uniwersytet 5 zaklęć.
Każdy chce się wykazać, toteż niemal wszystkie chwyty dozwolone. Mamy więc sabotażystów, których podkładamy innym, mamy Ospę, którą można innych zarazić. Mamy bagaż, który może stanąć na naszej drodze, a nawet zafundować nam odpowiedni pobyt w szpitalu, mamy nawet smoki, które odważni mogą przyzywać i nasyłać na innych graczy. W mieście spotkać możemy różne typy. Jednych lepszych, innych gorszych, każdy z nich może nam potencjalnie pomóc dostarczyć zaklęcie, trzeba więc rozważać, czy nie warto ich rekrutować do siebie odwołując się do swojego uroku osobistego lub też łapówki, jeśli trzeba... Tak, to złożona gra, ale sami zobaczcie ;)

Essen 2012 Neuheit: Guards! Guards! A Discworld Boardgame (Backspindle Games Ltd.) from Cliquenabend on Vimeo.

Zobacz powiązane książki: Kolor magii

Autor: Grace