Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

The Wit and Wisdom of Discworld w listopadzie po polsku

2009-08-28 01:39:02

okładka humoru i mądrości świata dysku

Bardzo płodne w tym roku, jeśli chodzi o wydawanie książek Terry'ego, wydawnictwo Prószyński i Ska szykuje kolejną niespodziankę dla polskich fanów Pratchetta. W listopadzie ukaże się prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

The Wit and Wisdom of Discworld to zbiór najlepszych cytatów z cyklu Świata Dysku zebranych przez Stephena Briggsa. Każda książka chronologicznie, począwszy od Koloru Magii, aż do Świata Finansjery ma poświęcony sobie rozdział z wyborem najtrafniejszych cytatów, pomysłów, żartów i gier słownych. Choć pratchettowy humor jest zrozumiały w zasadzie dla każdego to by w pełni zrozumieć 'smak' tej książki należy dość dobrze orientować się w dyskowym świecie - stąd też kolekcjonerska edycja książki, przeznaczona dla najzagorzalszych fanów.
Stepehen Briggs to...


...człowiek instytucja. Zaczynał od przenosin książek Terry'ego Pratchetta na deski amatorskiego teatru, gdzie zresztą sam występował. Później po nawiązaniu kontaktu z samym autorem współtworzył wiele dyskowych projektów. Z jego inicjatywy powstała dyskowe mapy: miasta Ankh-Morpork, całego dysku, a także Lancre i Domeny Śmierci (poza mapą Dysku nie wydane jeszcze w Polsce). Współtworzył też takie książki jak Książka kucharska Niani Ogg, czy Wit and Wisdom of Discworld właśnie. Nagrywał jako lektor liczne audiobooki, a także sprzedawał dyskowe koszulki, breloczki i inne pamiątki. To prawdziwe ziemskie odbicie Gardło Sobie Podrzynam Dibblera ;)

Zobacz powiązane książki: The Wit and Wisdom of Discworld

Autor: Corvvin