Zobacz więcej z kategorii: fan klub

DWCon 2014

2012-12-04 08:52:06

Na początek parę słów dla niewtajemniczonych: mowa o Discworld Convention, największym konwencie dla Dyskowych Fanów, odbywającym się raz na dwa lata. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1996r. i tylko raz, w 2000 roku, konwent nie został zorganizowany. Spośród innych wyróżnia go to, że sam Terry Pratchett jest gościem honorowym, no i oczywiście jego popularność. Organizują go fani w ramach wolontariatu, a zyski przekazują na cele dobroczynne.
DwCon czyli Discworld Convention

W tym roku i dwa lata temu konwent odbył się w ‘Hilton Metropole’ w Birmingham w dniach 27-30 oraz 24-27 sierpnia. W 2014 roku impreza odbędzie się w dniach 8-11 sierpnia w hotelu Palace w Manchesterze, gdzie odbyła się pierwszy raz. Impreza była organizowana w miastach takich jak Liverpool czy, jak w tym roku, Birmingham, jednak organizatorzy postanowili wrócić do ‘korzeni’. Zmieni się jedynie budynek, tak, by pomieścić wszystkich chętnych.

Czego się spodziewać?
„Cóż, na pewno nie hiszpańskiej inkwizycji.” Wszystko zaczyna się Ceremonią Otwarcia w piątkowy wieczór, a kończy Imprezą Martwej Małpy w niedzielną noc. W międzyczasie panele dyskusyjne, pokazy, wywiady i zabawy. Mało tego: gry, muzyka, teatr i inne rozrywki, a także wielka Aukcja Charytatywna. Uczestnicy dostają szczegółowe grafiki i wyrywają włosy z głowy, bo nie mogą być w dwóch miejscach jednocześnie. Trudno też znaleźć chwilę wolnego, jednak myślę, że to nie jest problem. Każdy dzień kończy wspólne zebranie się uczestników oraz gości i rozmawianie, śpiewanie, zabawy, wszystko by się zintegrować. Każdy uczestnik, jeśli chce, może się wpisać na listę wolontariuszy i poczuć się bohaterem.

Krótkie, konwentowe FAQ:

P: Czy muszę posiadać akredytację żeby przybyć na konwent?
O: Tak. Akredytacja jest Twoim biletem na konwent i wszystkie atrakcje na nim. Bez niej nie dostaniesz plakietki, bez której nie zostaniesz wpuszczony do żadnego konwentowego pomieszczenia.

P: Co obejmuje akredytacja?
O: Wejście na wszystkie wydarzenia i zniżki w hotelu.

P: Jak mogę zdobyć akredytację?
O: Po prostu wejdź na stronę i się zarejestruj (rejestracja rusza od Wielkanocy).

P: Jestem z innego kraju (coś dla nas), jak mogę zapłacić?
O: Na szczęście karty kredytowe są akceptowane wszędzie. Specjalna aplikacja przeliczy walutę i odliczy kwotę od Twojego konta. Jak na razie ludzie płacili nam w kilkunastu walutach i nie było problemów!

P: Jakie rodzaje akredytacji mam do wyboru?
O: Pełne, Ulgowe (dla studentów, starszych osób i rencistów za okazaniem dokumentu), Dziecięce (poniżej 13 roku życia) i takowe ulgowe (poniżej 18 lat także ta okazaniem dokumentu) oraz dla towarzyszy uczestników (można przebywać w hotelu, ale nie na wydarzeniach, jednak można je w każdym momencie rozszerzyć).

P: Czy muszę spać w hotelu, w którym odbywa się konwent?
O: Nie. Jest to wygodniejsze, jednak niekonieczne.

P: Ile będą kosztować pokoje?
O: Ceny będą ogłoszone razem z otwarciem sprzedaży akredytacji, może już na Wielkanoc 2013. Jednak myślimy, że nie będą to duże koszty (w zeszłym roku około 50 funtów za akredytację).

P: Czy starczy dla wszystkich sypialni?
O: Powinno, jednak na wszelki wypadek obok pałacu znajduje się parę mniejszych hoteli.

P: Najważniejsze pytanie - Będzie Terry?
O: Oczywiście, jeśli tylko zdrowie mu na to pozwoli.

Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na dalsze szczegóły. Szkoda, że tak daleko, jednak jak organizatorzy wspomnieli, nie ma problemu z dojazdem (w sumie dolotem). Miło, że ktoś organizuje taki konwent z własnej woli. Oby nas nie zawiedli i dostarczyli wielu Dyskowych newsów, zdjęć i atrakcji!

źródło

Zobacz powiązane książki: Kolor magii

Autor: Jadzia