Rhianna o Twórczości ojca.

2013-03-31 10:43:05

Ciąg dalszy promowania Tomb - Rhianna Pratchet wypowiada się na temat twórczości ojca, swojego udziału w kontynuowaniu Świata Dysku.

Rhianna widzi siebie raczej jako osobę dbającą o dalsze losy Świata Dysku na rynku, niż jako aktywna twórczynię kolejnych części serii.

Rhianna i Terry
Otwarcie mówi, że nie wyobraża sobie kontynuowania cyklu:
"Nie wyobrażam sobie pisania książek. Nie sądzę, że moje umiejętności i talent szły w tym kierunku, z całą pewnością. Nie sądzę, że byłabym w stanie dopasować się do niego (ojca – dopisek mój) w tej dziedzinie" wyjaśniła. "Myślę, że kiedy ludzie mówią, że chcą więcej książek na temat Świata Dysku, to po prostu chcą więcej książek mojego ojca. Więc chyba mam bardzo dobrą konfigurację tablicy Ouija, to się naprawdę nie wydarzy się nieszczęście."

Dalej Rhiana mówi o chorobie ojca:
„Mój ojciec bardzo otwarcie wypowiada się na temat swojej choroby i godnego umierania. Oczywiście mam nadzieję, że to nastąpi za wiele, wiele lat, lecz tata myśli o przyszłości, jakakolwiek by nie była, również o tym, kto przejmie schedę po nim. Jestem brana pod uwagę nie, dlatego że mam doświadczenie, lecz dlatego, że jestem jego córką. Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł. Jedyne, w czym byłabym dobra to w naśladownictwie. To nie było by twórcze i prawdę mówiąc, nie chciałabym tego robić. Te książki są dla ojca święte, nie chcę ryzykować schrzanienia ich.

"Myślę, że to, co interesuje mnie [osobiście] to będą adaptacje i spin-offy „Straży!.
W kwestach adaptacji mam już spore doświadczenie i choć nie dotyczy ono Świata Dysku, to czuję, że mogę usiać do tej rozgrywki jaj równorzędna partnerka."

Jednak nawet mając w planach ten rodzaj doglądania czy nawet w pewnym sensie kontynuowania twórczości ojca, Rhianna nie zrezygnuje z pracy przy tworzeniu gier.
W końcu pracuje w tej branży od 15 lat.

źródło

Zobacz powiązane książki: Kolor magii

Autor: Cudo Tyłeczek