Zobacz więcej z kategorii: fan klub

LEGO Plac Sator

2014-02-17 12:48:30

Paweł Ostromecki, znany jako Uuu! z naszego forum dyskusyjnego, jak sami mieliście okazję już niejednokrotnie się przekonać, potrafi połączyć swoje zamiłowanie do klocków LEGO z byciem fanem Terrego Pratchetta. Przez ostatnich kilka miesięcy zajmował się budową projektu, który swoim rozmachem przerasta wszystkie dotychczasowe razem wzięte. Otóż w ciągu trzech miesięcy powstała jego własna wizja najbardziej znanego placu w Ankh-Morpork – Sator.
Budowla Pawła przepełniona jest scenami z codziennego życia bohaterów Pratchetta. Choć w większości to postacie w książkach będące elementem anonimowego tłumu, to znawcy tematu zapewne bez problemu rozpoznają wśród nich wiele inspirowanych również bohaterami pierwszoplanowymi.Jeśli chcecie zobaczyć całą galerię kliknijcie tutaj. Natomiast jeśli chcecie być na bieżąco z kolejnymi projektami Uuu! wypatrujcie nowych informacji na jego profilu facebookowym.
Paweł nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii pratchettowych budowli. Jak sam stwierdził chciałby wzbogacić o kolejne miejsca znane z książek Terrego, min. O Wierzę Sztuk o planowanej wysokości półtora metra(!). Wypatrujcie kolejnych informacji o jego projektach.

Zobacz powiązane książki: Równoumagicznienie, Na glinianych nogach

Autor: Marek Sobczak