Zobacz w galerii:

Piosenki na podstawie tych z k...

Piosenki Świata Dysku...

Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Sekary - nowa gra ukaże się we Wrześniu

2015-04-30 15:10:08

Podczas ostatniego Pyrkonu, odwiedzający stoisko Phalanxa mogli zagrać w prototyp najnowszej gry planszowej ze Świata Dysku, Sekary, opartej na książce Piekło Pocztowe.
Gra w Polsce ukaże się we Wrześniu!

Już teraz prezentujemy pudełko!
\"Sekary\"


O co chodzi?
W grze Sekary, gracze wcielają się w role młodych operatorów Wież Sekarowych. Jako praktykanci uczą się obsługiwać Centralę Sekarową, korzystając z aż 6 wież na raz. Ponieważ w ten sposób, Wielki Pień ma nadzieję wyłonić nową załogę, która obsłuży Sieć w Wielkim Wyścigu z Urzędem Pocztowym Moista von Lipwiga.
Zadaniem graczy jest jak najszybsze przesłanie 5 literowych słów, litera po literze, używając kodów semaforowych - 6 lamp, które włączone lub wyłączone w odpowiednich układach reprezentują litery. Zmian w układzie lamp dokonuje się za pomocą żakardów, jak w bardzo starych komputerach obsługiwanych karteczkami.
Trzeba jednak uważać, bo mogą trafić się awarie! Zwłaszcza, jeśli masz złośliwych przeciwników, którzy chcą dostać twoje miejsce w zwycięskiej drużynie.

Oczywiście nie braknie też rozmaitych wariantów gry, dzięki czemu będzie można zagrać zarówno w gronie rodzinnym, również i z nieco młodszymi dziećmi, jak i w gronie zatwardziałych zwolenników mózgożernych rozrywek na czas.

Autorami gry są Leonard Boyd i David Brashaw, znani nam dotychczas z gry Guards! Guards!, która nie ukazała się po polsku. Natomiast w Polsce wychodzi nakładem wydawnictwa Phalanx, które wydało poprzednio gry Ankh-Morpork i Wiedźmy.

Zobacz powiązane książki: Sekary - gra planszowa, Piekło Pocztowe

Autor: Grace