Nitt, Agnes

Nie dotykać!


przycisk końca świata

Nitt, Agnes

Orginalna nazwa: Agnes Nitt

Krótko o postaci:

Czarownica z Lancre. Ma niezwykły talent wokalny (wysoka skala, sterowanie miejscem dochodzenia głosu, "trójgłos"). Jej osobowość jest rozdwojona pomiędzy puszystą i nieśmiałą Agnes oraz szczupłą i zbuntowaną Perditą X. Dzięki podwójnej osobowości jest odporna na hipnotyczną moc wampirów. Powiedzenie o niej że jest puszysta jest lekkim niedopowiedzeniem, ale ma wspaniały charakter, co ją niezmiernie irytuje, bo wolałaby mieć paskudny charakter i dobrą figurę. No i ma niezłe włosy. 

Zastąpiła Magrat w Trójce Czarownic.Książki powiązane z postacią:

Albo... Perdita. Mogłaby wrócić do Perdity. Wstydziła się trochę używać tego imienia w Lancre. Było tajemnicze, sugerowało mroczne sekrety, intrygi, a także — całkiem przypadkiem — kogoś, kto jest raczej szczupły. Wymyśliła sobie nawet pierwszą literę drugiego imienia: X, oznaczające „kogoś, kto ma eleganckie i tajemnicze drugie imię”.
Nie udało się. Mieszkańcy Lancre byli irytująco niewrażliwi na takie rzeczy. Mówili o niej „Agnes, która nazywa siebie Perditax”.

Maskarada - Nitt, Agnes

Dodał(a): Corv

* * *

Pewnego dnia obudziła się z przerażającą świadomością, że żyje z brzemieniem wspaniałego charakteru. Po prostu. Aha, i niezłych włosów. Właściwie to nie charakter był problemem, lecz „ale”, które ludzie zawsze dodawali, kiedy o tym wspominali. „Ale za to ma wspaniały charakter”, mówili. Właśnie brak wyboru tak ją irytował. Nikt jej nie spytał przed narodzinami, czy woli wspaniały charakter, czy raczej paskudny charakter, a za to ciało, które wciśnie się w suknię rozmiaru dziewiątego. Ludzie usilnie starali się ją przekonać, że uroda to tylko zewnętrzna forma, liczy się wnętrze — tak jakby jakiś mężczyzna zakochał się kiedyś w parze nerek.

Maskarada - Nitt, Agnes

Dodał(a): Corv

* * *

Słyszała gdzieś, że wewnątrz każdej grubej kobiety tkwi szczupła kobieta, która usiłuje się wydostać* [ * A w każdym razie umierająca z tęsknoty za czekoladą.]

Maskarada - Nitt, Agnes

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej