Susan Sto Helit

Krótko o postaci:

Wnuczka Śmierci, czyli córka Ysabell i Morta. Odziedziczyła pewne szczególne cechy, jak zdolność zatrzymywania czasu, znikania i przechodzenia przez ściany. Kocha dzieci i spełnia się kolejno jako guwernantka a następnie nauczycielka.

Książki powiązane z postacią:

To jej włosy sprawiały, że ludzie przystawali i oglądali się za nią. Były całkiem białe, z wyjątkem jednego czarnego pasemka. (...)
Miała też znamię... jeśli to było znamię. Ukazywało się tylko wtedy, gdy się rumieniła. Trzy słabe, blade linie pojawiały się wtedy na policzku i wyglądała, jakby ktoś uderzył ją w twarz. Kiedy się złościła - a złościła się często z powodu bezdennej głupoty świata - linie lśniły.

Muzyka duszy - Susan Sto Helit

Dodał(a): Corv

* * *

Jakoś radziła sobie z edukacją. Jednak uważała, że szkoła stale próbuje jej przeszkadzać.

Muzyka duszy - Susan Sto Helit

Dodał(a): Corv

* * *

Susan przeżyła ranek, nie uciekając się do nieistnienia. Egzamin z geografii składał się z flory równin Sto* [przyp.: Kapusta.], głównych towarów eksportowych równin Sto* [przyp.: Kapusta.] oraz fauny równin Sto* [przyp.: Wszystko, co zjada kapustę i nie przeszkadza mu brak przyjaciół.]. Kiedy już człowiek opanował wspólny mianownik, reszta była prosta.

Zbrojni - Susan Sto Helit

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej