Zobacz więcej z kategorii: świad dysku

Straż Ankh-Morpork w odcinkach

2011-03-14 04:06:04

Night
Po sukcesach książek, ich filmowych adaptacji, licznych kolekcjonerskich gadżetach, pojawił się pomysł na serial oparty o opowieści i Straży Miejskiej Ankh-Morpork. Sir Terry Pratchett wraz z Prime Focus Productions, ogłosili, iż podpisali umowę na produkcję nowego serialu, którego bohaterami staną się znane już postacie książek Świata Dysku z serii o Straży Miejskiej.

Firma, tym samym, otrzymała prawa do używania nazw pochodzących ze Świata Dysku w tworzonych przez siebie nowych opowieściach osadzonych w Ankh-Morpork. Sam pomysł skupić się ma na kolejnych zbrodniach, z jakimi przyjdzie się rozprawiać wielogatunkowym członkom Straży Miejskiej. Kolejne odcinki będą ukazywały się co tydzień. Ich autorami mają stać się Terry Jones (Monty Python) oraz Gavin Scott, którzy obecnie pracują nad scenariuszem Dobrego Omenu. Pieczę nad całością ma trzymać sam Sir Terry. Wiele rozmaitych międzynarodowych telewizji już zgodziło się na emisję serialu w swoich pasmach.

Sam Terry komentuje, iż bardzo go cieszy ten pomysł, gdyż to właśnie ta firma zajmuje się ekranizacjami jego książek w Sky One, i w związku z czym, przesyła im słowa zachęty: "nie schrzańcie tego!"

Zobacz powiązane książki: Straż! Straż!, Zbrojni, Na glinianych nogach, Piąty elefant, Straż nocna, Łups!

Autor: Grace