Tyk, Panna

Krótko o postaci:

Perspikancja Tyk – czarownica wędrująca po świecie w poszukiwaniu dziewcząt o magicznych zdolnościach. Pokazuje im, w jaki sposób mogą się dalej kształcić, ponieważ nieokiełznany talent bywa niebezpieczny. Jej spiczasty kapelusz jest składany, bo wie, że czarownice nie wszędzie są mile widziane. Gdy z grupą wędrownych nauczycieli przybywa do Kredy, udziela Tiffany kilku cennych wskazówek (np. „zawsze miej przy sobie kawałek sznurka”) i przekonuje jej rodziców, by pozwolili dziewczynie pracować u panny Libelli.

Książki powiązane z postacią:

Suknie czarownic zaczynają od czerni, ale szybko bledną do różnych odcieni szarości, a to z powodu częstego prania, czy też - w przypadku panny Tyk - z powodu regularnych kąpieli w rozmaitych stawach i rzeczkach.

Zimistrz - Tyk, Panna

Dodał(a): Grace

* * *

Panna Tyk była kimś w rodzaju łowcy czarownic. Zdawało sie, że czarownictwo tak właśnie funkcjonuje. Niektóre czarownice magicznie poszukiwały obiecujących dziewcząt, a potem znajdowały im starszą czarownicę, żeby im pomagała. Czarownice nie uczyły nikogo, jak co robić. Uczyły jak wiedzieć, co się robi.

Kapelusz pełen nieba - Tyk, Panna

Dodał(a): niebezpiecznyGroszek

* * *

Panna Tyk westchnęła. Trudno rozmawiać z kimś, kto cały czas uważnie słucha. To zniechęca.

Kapelusz pełen nieba - Obolała, Tiffany, Tyk, Panna

Dodał(a): niebezpiecznyGroszek

* * *

zobacz więcej