Cake, Evadne

Krótko o postaci:

Evadne Cake, medium mające kontakt z zaświatami. Świadczy usługi w zakresie kontaktowania się z duchami zmarłych osób, sama najczęściej rozmawia w ten sposób z Człowiekiem-Wiadrem. Potrafi przewidywać przyszłość, choć głównie na kilkadziesiąt sekund lub kilka minut do przodu. Ma w związku z tym bardzo brzydki zwyczaj odpowiadania na nie zadane jeszcze pytanie, przy czym pytanie później musi zostać powiedziane, w przeciwnym razie dostaje migreny.

Jest dość niska i niemal idealnie okrągła. Nosi ogromny czarny kapelusz i podobnych rozmiarów torebkę. W wolnych chwilach jest krawcową i postrachem wszystkich kościołów w Ankh-Morpork. A nawet w Howondalandzie.
Razem z córką Ludmiłą mieszka przy ulicy Wiązów.

Książki powiązane z postacią:

Nie chodzi o to, że pani Cake nie była kobietą religijną. Jak już wspomniano, była niezwykle religijna. Nie istniała w mieście świątynia, kościół, meczet czy niewielka grupa stojących sztorcem głazów, gdzie nie bywała w tym czy innym okresie. W rezultacie budziła wśród kapłanów strach większy niż epoka Oświecenia.

Kosiarz - Cake, Evadne

Dodał(a): Corv

* * *

Kiedy Evadne Cake dowiedziała się, że zaproszono jej córkę na uniwersytet, wybrała się także. Zawsze przyjmowała, że zaproszenie dla Ludmiły jest również zaproszeniem dla jej matki. Takie matki ist­nieją wszędzie i chyba nic nie można na to poradzić.

Kosiarz - Cake, Ludmiła, Cake, Evadne

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej