Nie dotykać!


przycisk końca świata

Nac Mac Feegle

Orginalna nazwa: Nac Mac Feegle

Krótko o postaci:

Gatunek i zbiorowość niedużych istot, znanych też jako Piktowie, Wolni Ciut Ludzie, Małe ludziki, lub Bliżej Nieznani Napastnicy, Na Pewno Uzbrojeni. Nac Mac Feegle żyją w ogromnych klanach, głównie męskich. Rządzi nimi Kelda. Posiadają swój własny język. Mówi się, że zostali wyrzuceni z Krainy Baśni za pijaństwo. Świat Dysku jest dla nich miejscem tymczasowym, formą raju i poczekalni na następne życie gdzieś indziej. Nie boją się śmierci, gdyż ta oznacza dla nich powrót do tego innego życia.
Jako klan głównie męski swoim hormonom znajdują zajęcie w ciągłych bójkach, bijatykach, walkach, a także kradzieżach i pijaństwie.
Nac Mac Feegle potrafią wejść wszędzie, wliczając to sny, a także wyjść z każdego miejsca oprócz baru, z którego często trzeba ich wynosić.
Są również wyjątkowo wścibscy, nie pojmują prawa własności, lubią opowiadać historie i koloryzować, żeby nie powiedzieć, że kłamią.
Ich ciała są całe niebieskie od tatuaży.

Książki powiązane z postacią:

Nac Mac Feeglowie z Kredy nie znosili pisania - z bardzo wielu przyczyn. Najpoważniejsza była ta, że pismo zostaje. Mocuje słowa. Człowiek może powiedzieć co myśli, a jakiś wredny paskud zapisze to wszystko i kto może wiedzieć, co potem z tymi słowami zrobi? Równie dobrze można przybić czyjś cień do ściany.

Kapelusz pełen nieba - Nac Mac Feegle

Dodał(a): niebezpiecznyGroszek

* * *

zobacz więcej