Weatherwax, Esmeralda 'Babcia'

Orginalna nazwa: Esmeralda 'Granny' Weatherwax

Krótko o postaci:

Esmeralda Weatherwax; Czarownica, jej główną specjalnością jest głowologia (czyli wiedza o tym,jak wpływać na ludzi bez użycia magii) oraz Pożyczanie (umiejętność wnikania w inne umysły). Charakter raczej dość trudny, ale nigdy nie odmawia pomocy ludziom z okolicznych wiosek - babcia pełni funkcje m.in. akuszerki, lekarza rodzinnego oraz farmaceuty.

Książki powiązane z postacią:

- Wiecie, jak lubią być chowani magowie?
- Tak!
- No to jak?
Babcia Weatherwax zatrzymała się u stóp schodów.
— Wcale!

Równoumagicznienie - Weatherwax, Esmeralda 'Babcia'

Dodał(a): Corv

* * *

Babcia przygryzła wargę. Nie bardzo wiedziała, jak ma się zacho­wać w stosunku do dziecka. Dzieci uważała - przy tych rzadkich oka­zjach, kiedy w ogóle o nich myślała - za coś pośredniego między ludź­mi a zwierzętami. Znała się na niemowlakach: z jednego końca trze­ba lać mleko, a drugi utrzymywać w czystości. Dorośli są jeszcze łatwiej­si, bo sami się karmią i myją. Ale pomiędzy jednymi a drugimi istniał świat, którego nie próbowała nawet zrozumieć. O ile się orientowała, należy tylko pilnować, żeby nie złapali czegoś groźnego, i mieć nadzie­ję, że wszystko się dobrze skończy.

Równoumagicznienie - Weatherwax, Esmeralda 'Babcia'

Dodał(a): Corv

* * *

-Jeśli warto coś zrobić, warto też zrobić to marnie. - Babcia odwo­łała się do aforyzmów, ostatniej obrony dorosłego człowieka pod oblę­żeniem.

Równoumagicznienie - Weatherwax, Esmeralda 'Babcia'

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej