Zobacz więcej z kategorii: archiwum news

Od jutra podróżujemy do światów równoległych!

2013-01-09 12:00:25

O Długiej Ziemi piszemy Wam już od dawna. Książka była jednak do tej pory dostępna tylko dla znających język angielski. Już jutro trafia na księgarniane półki w Polsce i będzie można się nią cieszyć a także spróbować podróży między światami równoległymi.

Już dziś przypominamy jak można stworzyć własny kroker (dawniej zwany stepperem). Pamiętajcie, że niezbędnym elementem jest dobry ziemniak!

Oto ściśle tajny schemat:
ściśle tajny projekt krokera


Warto dodać, że sam pomysł urodził się w głowie Terrego zaprosił do współpracy Stephena Baxtera.
Jak to się potoczyło dalej? Kiedy dwóch mistrzów zabiera się za jeden pomysł, mogą mieć początkowo zupełnie odmienne pomysły na wypracowanie go, lecz ostateczny efekt jest niesamowity.

Akcja książki rozpoczyna się w Madison, miejscowość wybrana nie bez powodu. Jest to swoista kolebka twórczości SF a oprócz tego miejsce darzone przez Terrego sentymentem, m.in. ze względu na pewne konwenty.

Całość opiera się na prostym pomyśle istnienia urządzenia, które może stworzyć każde dziecko i niemal każdy może podróżować pomiędzy światami równoległymi. Jest ich bardzo wiele, choć żaden inny świat nie był do tej pory zamieszkały przez ludzi. W podróżach są też pewne ograniczenia, ale o tym musicie już przeczytać samodzielnie.

Brytyjska premiera Długiej Ziemi świętowana była Flash mobem, podczas którego uczestnicy mieli okazję pobawić się światami.

Książka została przyjęta bardzo gorąco przez krytyków zachodnich. A jak spodoba się u nas?

Zobacz powiązane książki: Długa Ziemia

Autor: Grace