– Z pewnością zauważyłam, że kiedy myślisz coś, co ci się nie podoba, zawsze bawisz się fajką – odparła Agnes. – To aktywność zastępcza.
Otoczona chmurą słodko pachnącego dymu, niania przypomniała sobie, że Agnes czyta książki. Wszystkie czarownice, które mieszkały w jej domku, były typami książkowymi. Wierzyły, że można zobaczyć życie poprzez książki, ale to niemożliwe, a to z tej przyczyny, że słowa przeszkadzają.

Carpe Jugulum - Ogg, Gytha, 'Niania', Nitt, Agnes

Dodał(a): Corv

* * *

Niewielu ludzi w ogóle kosztowało domowej brandy niani Ogg. Był to wyczyn technicznie niemożliwy. Kiedy tylko płyn trafiał do ciepłego wnętrza jamy ustnej, natychmiast zmieniał się w opary. Piło się go przez zatoki.

Carpe Jugulum - Ogg, Gytha, 'Niania'

Dodał(a): Corv

* * *

Ludzie często mieli mylne wyobrażenie o niani Ogg, a ona starała się dopilnować, by tak było. Jedną z rzeczy, w które często wierzyli, to że nie potrafi myśleć głębiej niż do dna kufla.

Carpe Jugulum - Ogg, Gytha, 'Niania'

Dodał(a): Corv

* * *

- Nigdy dość ostrożności - odparła babcia. - a gdyby jakiś człowiek w środku nocy zaczął szarpać za klamkę?
- Nie w naszym wieku... - westchnęła smutno niania.

Maskarada - Ogg, Gytha, 'Niania', Weatherwax, Esmeralda 'Babcia'

Dodał(a): Grace

* * *

Trudno było odczuwać skrępowanie w obecności niani Ogg, gdyż jej śmiech je odpędzał. Ona nie krępowała się niczego.

Zimistrz - Ogg, Gytha, 'Niania'

Dodał(a): Grace

* * *

Najpierw odwiedziła Nianię Ogg, której trzeba było wszystko opowiedzieć. Co pozwalało zaoszczędzić na czasie, bo jeśli człowiek powiedział coś Niani Ogg, powiedział wszystkim.

Zimistrz - Ogg, Gytha, 'Niania', Obolała, Tiffany

Dodał(a): Grace

* * *

Czarownice z zasady lubią marynaty, jednak najbardziej odpowiada im darmowe jedzenie. Tak, idealna dieta pracującej czarownicy: mnóstwo jedzenia, za które płaci ktoś inny - tak dużo, że na końcu można jeszcze zabrać coś na później.

Zimistrz - Ogg, Gytha, 'Niania', Weatherwax, Esmeralda 'Babcia'

Dodał(a): Grace

* * *

1 2 3 4 5