Magrat Garlick

Krótko o postaci:

Młoda czarownica z Lancre. Przyjaźni się z Babcią Weatherwax i Nianią Ogg. W takim układzie była zwykle dziewicą (3 czarownice: dziewica, matka i starucha) aż wyszła za mąż za Verenca i została tym samym królową Lancre.

Jako czarownica zwykle wierzy w magiczną moc amuletów, których nosi o wiele więcej niż potrzeba.

Zwykle też płaska i mało kobieca mimo wszelkich starań. Próba wplecenia we włosy kwiatów zwykle kończyła się efektem, jakby doniczka spadła jej na głowę.

Książki powiązane z postacią:

Noc była czarna jak wnętrze kota. Można by uwierzyć, że właśnie w taką noc bogowie przesuwają ludzi niczym pionki na szachownicy losu. Pośród tej burzy żywiołów ogień migotał pod ociekającymi krzewami kolcolistu jak obłęd w oczach łasicy. Oświetlał trzy przygarbione postacie. Kiedy zabulgotał kociołek, ktoś zajęczał przeraźliwie:
- Rychłoż się zejdziem znów? Zapadło milczenie.
Aż w końcu ktoś inny odpowiedział tonem o wiele bardziej zwyczajnym:
- Myślę, że dam radę w przyszły wtorek.

Trzy Wiedźmy - Ogg, Gytha, 'Niania', Magrat Garlick

Dodał(a): Corv

* * *

- Zastanawiasz się pewnie, czy naprawdę potrafię ci poderżnąc gardło. - wysapała Magrat. - Ja też tego nie wiem. Pomyśl jaką będziemy mieli zabawę sprawdzając.

Trzy Wiedźmy - Magrat Garlick

Dodał(a): fru

* * *

– Czy nie powinniście kogoś ratować? – zapytał. – Rzeczywiście – przyznała Babcia. – To prawda. Chodźmy, Magrat. Zobaczymy, w co ona się wplątała. – Słyszałem krzyki – dodał Błazen, który wciąż miał wrażenie, że nie traktują sprawy z należytą powagą. – Nic dziwnego – odparła Babcia. Odsunęła go na bok i przestąpiła nad korzeniem. – Gdyby mnie ktoś zamknął w lochu, na pewno byłyby krzyki.

Trzy Wiedźmy - Verence II, Magrat Garlick, Weatherwax, Esmeralda 'Babcia'

Dodał(a): fru

* * *

zobacz więcej