Verence II

Krótko o postaci:

Przez siedemnaście lat był błaznem, co wynikało z rodzinnej tradycji. Przedtem siedem lat pobierał nauki w Gildii Błaznów i Trefnisiów. Zakończył naukę jako najlepszy z roku i otrzymał za to Pęcherz Honorowy. Po powrocie do domu wrzucił go do wygódki.
Był przyrodnim bratem Tomjona, który był prawowitym następcą tronu, ale zrzekł się korony. Został królem Lancre po tym jak czarownice kazały uwierzyć wszystkim, że jest nieślubnym synem króla Verence'a.
Ożenił się z Magrat Garlick.

Książki powiązane z postacią:

Uśmiechnęła się do Błazna. Po raz pierwszy spojrzała na niego, jakby był czymś innym niż obrzydliwym małym karaluchem. W jej wzroku nadal był spory element karalucha, lecz teraz wzrok ów stwierdzał raczej: dobry karaluch, nauczył się służyć.

Trzy Wiedźmy - Verence II, Magrat Garlick, Weatherwax, Esmeralda 'Babcia'

Dodał(a): fru

* * *

– Czy nie powinniście kogoś ratować? – zapytał. – Rzeczywiście – przyznała Babcia. – To prawda. Chodźmy, Magrat. Zobaczymy, w co ona się wplątała. – Słyszałem krzyki – dodał Błazen, który wciąż miał wrażenie, że nie traktują sprawy z należytą powagą. – Nic dziwnego – odparła Babcia. Odsunęła go na bok i przestąpiła nad korzeniem. – Gdyby mnie ktoś zamknął w lochu, na pewno byłyby krzyki.

Trzy Wiedźmy - Verence II, Magrat Garlick

Dodał(a): fru

* * *

- To ty zabiłeś króla, panie.
– Nieprawda! – wrzasnął książę. – Nie było cię tam! Nie widziałem cię! Rozkazuję, żeby cię tam nie było!

Trzy Wiedźmy - Verence II, Felmet, Lord Leonal

Dodał(a): fru

* * *

zobacz więcej