Poons, Windle

Orginalna nazwa: Windle Poons

Krótko o postaci:

130 letni Mag, głuchy, bezzębny i na wózku inwalidzkim. Sam wózek był niezwykle imponujący, gdyż ozdobiony nieco w stylu barokowym, oraz posiadał rozmaite tajemnicze dźwignie, a także pokaźną kolekcję klaksonów i trąbek.
Wraz z datą jego śmierci zbiegły się wydarzenia z Kosiarza, uniemożliwiając mu tę śmierć. Stał się więc zombie, co wyraźnie pozwoliło mu nadrobić niedostatek uciech w poprzednim wieku.
Windle był najstarszym magiem na świecie, urodził się w roku Znaczącego Trójkąta, w Wieku Trzech Wszy i zmarł w Roku Hipotetycznego Węża, w Wieku Nietoperza. Specjalizował się w starożytnym piśmie magicznym.

Książki powiązane z postacią:

Kwestor przyjrzał się. Na okładce wypisano słowa: "Windle Poons - Yego Dziennik". Plasterek bekonu służył za zakładkę kartki z dzisiejszą datą.
Pod Sprawami do Załatwienia drżąca ręka wpisała: Umrzeć.
Kwestor nie mógł się powstrzymać. Odwrócił stronę.
Tak. Pod jutrzejszą datą zapisano: Urodzić się.

Kosiarz - Kwestor, Poons, Windle

Dodał(a): Corv

* * *

Windle zaczai sobie uświadamiać, że ludzkie ciało nie jest kierowane przez mózg, niezależnie od opinii mózgu w tej sprawie. Funkcjonuje dzięki dziesiątkom automatycznych systemów, które działają brzęcząc i tykając z precyzją, jakiej się nie zauważa, dopóki coś się nie zepsuje.
Przyjrzał się sobie ze sterowni czaszki. Popatrzył na bezgłośną chemiczną fabrykę wątroby z takim uczuciem, jakiego doświadcza budowniczy kajaków, kiedy ogląda urządzenia sterownicze skomputeryzowanego supertankowca. Tajemnice nerek oczekiwały, aż Windle nad nimi zapanuje. A jeśli już o tym mowa, to czym właściwie jest śledziona? Jak zmusić ją do pracy?

Kosiarz - Poons, Windle

Dodał(a): Corv

* * *

Jak człowiek usiłujący zaprogramować magnetowid na podstawie instrukcji tłumaczonej z japońskiego na holenderski przez koreańskiego zbieracza ryżu... ruszył przed siebie.

Kosiarz - Poons, Windle

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej