Zobacz w galerii:

konkurs odbył się po premierze...

Prace z konkursu o Niucha...

Nie dotykać!


przycisk końca świata

Kwestor

Krótko o postaci:

dr A.A. Dinwiddie, dr mag. (7 st.), dr thaum., bak. ok., mgr num., lic. wr. Dinwiddie przez o. Niemag (przynajmniej według słów w Blasku Fantastycznym) pracujący na Niewidocznym Uniwersytecie. Dobroduszny i łagodny, bardzo łatwo można go było rozstroić nerwowo. Musi zażywać tabletki z suszonej żaby, które dają mu złudzenie normalności. Ma genialny umysł matematyczny, niestety słaby kontakt z rzeczywistością.

Książki powiązane z postacią:

Kwestor napomknął tu o ponurym okresie, kiedy to z winy Uniwersytetu niemalże nastąpił koniec świata, a nastąpiłby z pewnością, gdyby nie ciąg wydarzeń, w których uczestniczyli Rincewind, latający dywan i połówka cegły w skarpecie (por. “Czarodzicielstwo”). Cała ta sprawa była dość krępująca dla magów, jak zwykle dla ludzi, którzy po fakcie odkrywają, że przez cały czas stali po niewłaściwej stronie*. Zadziwiające, jak wielu starszych pracowników Uniwersytetu twierdziło teraz stanowczo, że w owym czasie chorowali, byli z wizytą u ciotki albo prowadzili badania za zamkniętymi drzwiami, nucąc przy tym głośno, w wyniku czego nie mieli pojęcia, co się dzieje na zewnątrz. Prowadzono potem luźne rozmowy o wystawieniu Rincewindowi pomnika; jednak w wyniku działania niezwykłej alchemii umysłu, jaka uaktywnia się w takich drażliwych sytuacjach, posąg szybko zmienił się w tablice pamiątkową, potem we wpis do Listy zasłużonych, wreszcie naganę za niewłaściwy ubiór.

* to znaczy po tej która przegrała

Eryk - Rincewind, Kwestor

Dodał(a): Corv

* * *

- Poszedł sobie?
(...)
- Godzinę temu wyłamał osiowe drzwi i uciekł, panie!
- Błąd. - sprostował Trymon. - On wyszedł, my uciekliśmy.

Blask fantastyczny - Kwestor, Bagaż, Trymon, Ymper

Dodał(a): Fru

* * *

Kwestor przyglądał mu się przez chwilę. Nazywał się Spelter. Wysoki i chudy, wyglądał, jakby w swoich poprzednich wcieleniach był koniem i z trudem uniknął tego w obecnym.

Czarodzicielstwo - Kwestor, Spelter

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej