Nie dotykać!


przycisk końca świata

Cutwell, Igneous

Orginalna nazwa: Igneus Cutwell

Krótko o postaci:

Dwudziestoletni mag pierwszej rangi, absolwent Niewidocznego Uniwersytetu. Niepoprawny bałaganiarz i żarłok. Księżniczka Keli nadaje mu tytuł Królewskiego Rozpoznawcy, a w finale książki zyskuje również tytuł Opiekuna Sypialni Królowej.

Książki powiązane z postacią:

Trzeba przyznać, że można dokonać zdumiewających rzeczy, ma­jąc do dyspozycji kilka uncji ciężkiego metalu, stadko podrażnionych mięczaków, parę martwych gryzoni i sporo nici uprzedzonej w owadzich pupach. Suknia była nie tyle noszona, ile zamieszkiwana; jeśli zewnę­trznych falban nie podpierały kółka, to Keli musiała mieć więcej siły, niż się Cutwellowi wydawało.
- Jak ci się podoba? - spytała, obracając się wolno. - Nosiła ją moja matka, moja babka i jej matka.
- Jak to? Wszystkie naraz?

Mort - Keli, Księżniczka, Cutwell, Igneous, Narrator

Dodał(a): Mauer

* * *

Kobiece stroje nie były sprawą przesadnie zajmującą myśli Cutwella. Właściwie kiedy myślał o kobietach, pojawiające się w umyśle obrazy rzadko zawierały w ogóle jakieś stroje.

Mort - Narrator, Cutwell, Igneous

Dodał(a): Mauer

* * *

W takiej chwili ręce odruchowo poklepały kieszenie, ale nie znalazły niczego poza torebką galaretek stopionych w lepką masę i ogryzka jabłka. Żadna z tych rzeczy nie dawała pocieszenia.
Cutwell szukał tego, czego szukałby w takiej chwili każdy normalny mag: papierosa. Potrafiłby zabić dla cygara. Dla zgniecionego niedopałka posunąłby się nawet do poważnego uszkodzenia ciała.

Mort - Cutwell, Igneous

Dodał(a): Mart

* * *

zobacz więcej