Nie dotykać!


przycisk końca świata

Zobacz w galerii:

Miniatura budowanego na potrze...

Trollowy most w miniaturze...

Myślak Stibbons

Orginalna nazwa: Pounder Stibbons

Krótko o postaci:

Kierownik Wydziału Niewskazanych Zastosowań Magii. Jedyny wykładowca Niewidocznego Uniwersytetu, któremu chciało się przeprowadzać zajęcia ze studentami.
Wraz z grupą tych dziwacznych osobników zajmował się głównie eksperymentami w budynku magii wysokich energii. Zwieńczeniem ich wysiłków był HEX – magiczny superkomputer.
Myślak próbował wciąż dociekać logicznych przyczyn zjawisk. Na Dysku jego próby były jednak z góry skazane na niepowodzenie, dlatego zazdrościł mieszkańcom Świata Kuli. Mimo że zazwyczaj pierwszy próbował wytłumaczyć problem, z którym zetknęli się magowie, rzadko udawało mu się skupić ich uwagę na tym, co mówi, na więcej niż kilkanaście sekund.

Książki powiązane z postacią:

- Wychodziłeś ostatnio? - spytał Ridcully.
- Nie, nadrektorze. Ehm... A powinienem? Byłem zajęty pracą przy moim urządzeniu Zrób To Większe. Wie pan, pokazywałem przecież...* [przyp.: Chociaż bez oszałamiających rezultatów. Stibbons przez cale tygodnie szlifował soczewki i dmuchał szkło, aż w końcu zbudował urządzenie, które pokazywało gigantyczną liczbę maleńkich zwierzątek żyjących w kropli wody z rzeki Ankh. Nadrektor popatrzył i stwierdził, że wszystko, w czym może istnieć tak wiele życia, musi być zdrowe.]

Muzyka duszy - Ridcully, Mustrum, Myślak Stibbons

Dodał(a): Corv

* * *

Myślak wyglądał na całkiem załamanego. Istnieją ludzie, którzy rodzą się z instynktowną wiarą, że wszechświat jest wytłumaczalny.

Muzyka duszy - Myślak Stibbons

Dodał(a): Corv

* * *

- Popatrzcie tylko... wszystkie te płonące, wybuchające kule są trochę podobne do gwiazd, prawda? No wiecie, są takie jakby znajome. Dlaczego ten wszechświat nie jest na przykład wypełniony tapioką albo bardzo dużymi krzesłami? No bo jeśli nic chce się stać czymś, dlaczego nie może być czymkolwiek?
Magowie mieszali herbatę i rozmyślali.
- Dlatego - stwierdził po chwili nadrektor.
- To bardzo dobra odpowiedź, panie nadrektorze - zapewnił Myślak tak dyplomatycznie, jak tylko potrafił. -Ale raczej zamyka możliwość stawiania dalszych pytań.
- Czyli najlepsza z możliwych odpowiedzi.

Nauka Świata Dysku I - Ridcully, Mustrum, Myślak Stibbons

Dodał(a): Corv

* * *

zobacz więcej