Hex

Krótko o postaci:

Organiczno-nieorganiczny magiczny superkomputer Niewidocznego Uniwersytetu, znajdujący się w budynku Magii Wysokich Energii. Jego twórcą był Skazz, student NU. Potem modyfikowany przez Myślaka Stibbonsa i jego zespół. Później Hex rozbudowywał się już sam.

W tej chwili HEX posiada piękną naklejkę Mrowisko Inside, ul (jako pamięć), wygaszacz ekranu (akwarium) i coś w rodzaju piłki plażowej, które robi "parp" co 14 minut. Ma też wiele stanów logicznych. Oprócz normalnych "i" i "lub", oraz ich kombinacji, ma także "może", "prawdopodobnie", "tak przypuszczam" i "dlaczego".

W "Wiedźmikołaju", HEX nauczył się wierzyć, uwierzył w Wiedźmikołaja i nawet napisał do niego list. Śmierć (przebrany za Wiedźmikołaja) nie zrozumiał listu, ale w nagrodę wręczył HEX-owi KPM - Kudłatego Pluszowego Misia.

Książki powiązane z postacią:

Zadziwiające, że magowie w końcu zaakceptowali HEX-a, mimo wygłaszanych czasem uwag w rodzaju „Za moich czasów sami za siebie myśleliśmy”. Magia jednak była dziedziną tradycyjnie konkurencyjną, choć NU przechodził teraz przez długi okres spokoju i ciszy, bez nieoficjalnych zabójstw, które czyniły go niegdyś tak śmiertelnie ekscytującym. Mimo to starsi magowie nie ufali młodemu człowiekowi, który ruszał drogą do kariery – bo często owa droga przechodziła przez ich tętnicę. W tej sytuacji było coś pocieszającego w świadomości, że najlepsze umysły Niewidocznego Uniwersytetu, które jeszcze pokolenie temu tworzyłyby naprawdę porywające plany z wykorzystaniem uchylnych desek w podłodze i wybuchowej tapety, spędzały całe noce w budynku Magii Wysokich Energii, próbując uczyć HEX-a śpiewać „Lydia, dama w tatuażach”. Cieszyły się, kiedy maszyna po sześciu godzinach pracy dokonywała czegoś, co dowolny człowiek z ulicy zrobiłby za dwa pensy, a potem posyłały po pizzę z sushi i bananami, po czym zasypiały na klawiaturze. Starsi magowie nazywali to technomancją i spali spokojniej w swoich łóżkach, wiedząc, że Myślak i jego studenci nie śpią w swoich.

Ostatni kontynent - Myślak Stibbons, Hex

Dodał(a): Corv

* * *

+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++

Wiedźmikołaj - Hex

Dodał(a): Grace

* * *

- Czyli już bez szaleństw?
+++ Zapewniam Pana, Że Jestem Równie Zdrowy Na Umyśle Jak Dowolnie Stojący Obok Człowiek +++
- Kwestorze, proszę się odsunąć, dobrze? - rzucił Ridcully

Wiedźmikołaj - Ridcully, Mustrum, Hex

Dodał(a): Grace

* * *

zobacz więcej