[mowa o Marchewie]
On zaraz aresztuje Patrycjusza, powiedział sobie Vimes, a myśl ta pociekła po jego umyśle niczym lodowata struga. Naprawdę chce aresztować Patrycjusza. Najwyższego władcę. Aresztuje go. To wła­śnie zamierza. Ten chłopak nie zna znaczenia słowa „strach". Ale by­łoby lepiej, gdyby poznał znaczenie słowa „przeżyć"...

Straż! Straż! - Vimes, Samuel, Marchewa Żelaznywładsson

Dodał(a): Corv

* * *

W Ankh rzadko spotyka się ptaki brodzące, przede wszystkim dla­tego że ścieki przeżarłyby im nogi, a poza tym łatwiej im spacerować po powierzchni rzeki.

Straż! Straż! - Vimes, Samuel

Dodał(a): Corv

* * *

Kapitan przypomniał sobie, jak bardzo w dzieciń­stwie marzył o własnym zwierzątku. Co prawda głodowali wtedy - co­kolwiek porośnięte mięsem się nadawało.

Straż! Straż! - Vimes, Samuel

Dodał(a): Corv

* * *

Kiedy wykluczy się niemożliwe, to, co pozostanie, choćby cał­kiem nieprawdopodobne, musi być prawdą. Problem tkwił w usta­leniu, co jest niemożliwe. Tak, na tym polega cała sztuka...

Straż! Straż! - Vimes, Samuel

Dodał(a): Corv

* * *

Gdzieś z dołu dobiegało wołanie Gardło Sobie Podrzynam Dib­blera albo któregoś z jego kolegów, sprzedającego gorące kiełba­ski. Vimesa ogarnęła słuszna duma. Można przecież być dumnym z obywateli, którzy w obliczu katastrofy myślą o sprzedawaniu kieł­basek jej uczestnikom.

Straż! Straż! - Vimes, Samuel, Dibbler, G.S.P.

Dodał(a): Corv

* * *

I otworzył oczy.
Zobaczył sufit. Widok ten wykluczył pewien szczególny zakres nieprzyjemnych możliwości, był zatem dobrym znakiem. Zamglony wzrok natrafił również na kaprala Nobbsa, który dobrym znakiem nie był. Kapral Nobbs niczego nie dowodził; można umrzeć i wciąż widzieć coś podobnego do kaprala Nobbsa.

Straż! Straż! - Vimes, Samuel, Nobby Nobbs

Dodał(a): Corv

* * *

- Żadna przeklęta latająca kijanka nie będzie podpalać moje­go miasta — stwierdził Vimes.
- Niech pan pomyśli o wkładzie w rozwój wiedzy o smokach.
- Proszę posłuchać: jeśli już ktoś ma prawo podpalać miasto, to tylko ja.

Straż! Straż! - Vimes, Samuel, Ramkin, Lady Sybil

Dodał(a): Corv

* * *

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11