Nie dotykać!


przycisk końca świata

Offler

Orginalna nazwa: Offler

Krótko o postaci:

Bóg-krokodyl, pochodzi z Klatchu. Czczony głownie w krainach o raczej gorącym klimacie i wielkich rzekach, chociaż zdarza się również i nieco dalej. Wydaje się nieco bardziej rozgarnięty niż inni bogowie, z czasem stał się też bardziej pragmatyczny. Jego ograniczenie zakazów do kilku rodzajów niepożądanego jedzenia, miało przyciągnąć więcej wyznawców. Czczony głównie przez odpowiednie smażenie czy przygotowywanie odpowiednich potraw, które następnie są spożywane przez jego kapłanów. Podobno duch jedzenia trafia do Offlera. Moist von Lipwig w Piekle Pocztowym zauważył, że to pewnie dlatego właśnie kiełbaski, kiedy się smażą, lepiej pachną niż smakują.


Ponieważ ogólnie przypomina człowieka z głową krokodyla, nieco sepleni. Do usług ma święte ptaki, które codziennie przylatują do niego ze świeżymi plotkami i czyszczą mu zęby.


Jego imieniem również został nazwany drugi miesiąc według kalendarza dyskowego - Offle.

Książki powiązane z postacią:

Mort szedł przez czarne jak kot korytarze piramidy. Ysabell starała się za nim nadążyć. Słaby poblask miecza oświetlał różne niemiłe obiekty. Offler, Bóg-Krokodyl, przypominał reklamę kosmetyków w porównaniu z niektórymi stworami, którym lud Tsortu oddawał cześć. W niszach po drodze stały posągi najwyraźniej poskładane ze wszystkich resztek pozostawionych przez Stwórcę.

Mort - Mort, Offler, Tsort

Dodał(a): Marw

* * *

zobacz więcej