Zobacz w galerii:

Różne fragmenty i trailery twó...

Na scenie...

Nie dotykać!


przycisk końca świata

Wyjaśniano mu wielokrotnie, że wbrew pozorom prawa obo­wiązujące w królestwie zwierząt nie mają do bibliotekarza zastoso­wania. Z drugiej strony bibliotekarz nigdy szczególnie nie dbał o przestrzeganie praw rządzących królestwem ludzi. Był jedną z tych drobnych anomalii, które trzeba jakoś omijać.

Bibliotekarz, Marchewa Żelaznywładsson

Dodał(a): Corv

* * *

Kapitan przypomniał sobie, jak bardzo w dzieciń­stwie marzył o własnym zwierzątku. Co prawda głodowali wtedy - co­kolwiek porośnięte mięsem się nadawało.

Vimes, Samuel

Dodał(a): Corv

* * *

- Ktoś zabrał książkę. Ktoś zabrał książkę? A ty wezwałeś Straż...
- Marchewa wyprostował się dumnie - ...bo ktoś zabrał książkę. Uważasz, że to gorsze niż morderstwo?
Bibliotekarz obrzucił go spojrzeniem, jakie zwykle rezerwuje się dla ludzi wypowiadających zdania w stylu „A niby co jest takiego złego w ludobójstwie?\".

Bibliotekarz, Marchewa Żelaznywładsson

Dodał(a): Corv

* * *

Gildia Straży Ogniowej została rozwiązana przez Patrycjusza rok wcześniej, w wy­niku licznych skarg. Chodziło o to, że jeśli ktoś wykupił kontrakt u Gildii, jego dom byt chroniony przed pożarem. Niestety, tradycyjny ankh-morporski etos szybko zatryumfo­wał i strażacy nabrali zwyczaju zjawiania się grupami przy domach potencjalnych klientów i wygłaszania głośnych uwag w stylu: „Wściekle łatwopalnie to wygląda, nie?" i „Wystarczy pewnie jedna upuszczona zapałka, żeby wszystko to stanęło w ogniu jak fajerwerk".

Vetinari, Havelock

Dodał(a): Corv

* * *

Zadziwiający jest ten mistyczny interes. Mówi się im kłamstwo, a kie­dy nie jest już potrzebne, mówi się inne i tłumaczy, że podążają dro­gą wiodącą ku mądrości. Oni tymczasem, zamiast człowieka wyśmiać, słuchają go jeszcze pilniej, z nadzieją, że wśród tych kłamstw znajdą prawdę. I tak po kawałku akceptują nieakceptowalne. Niezwykłe...

Wielki Mistrz

Dodał(a): Corv

* * *

Kiedy wykluczy się niemożliwe, to, co pozostanie, choćby cał­kiem nieprawdopodobne, musi być prawdą. Problem tkwił w usta­leniu, co jest niemożliwe. Tak, na tym polega cała sztuka...

Vimes, Samuel

Dodał(a): Corv

* * *

Wy­krywacze Gardło Sobie Podrzynam Dibblera - składały się głównie z kawałka drewna na metalowym pręcie. Kiedy drewno całkiem się spali, smok jest blisko. Jak wiele urządzeń Gardła, wykrywacz był całkowicie skuteczny na swój niezwykły sposób, a równocześnie ab­solutnie bezużyteczny.

Dibbler, G.S.P.

Dodał(a): Corv

* * *

1 2 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12